Szkolenie artroskopowe ARTROSKOPIA BARKU dla początkujących 19-20.10.2020r. – relacja

0

Kolejne szkolenie ortopedyczne ARTROSKOPIA BARKU za nami. Celem kursu było nabycie przez uczestników (lekarzy ortopedów) wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie podstawowych technik artroskopowych stosowanych w leczeniu schorzeń barku.
Pan dr n. med. Roman Brzóska, jako główny koordynator szkolenia wraz ze wsparciem zespołu w składzie: dr n. med. Adrian Błasiak oraz lek. med. Wojciech Solecki, omówili tematy z zakresu aspektów anatomicznych barku, podstawowych jednostek chorobowych, algorytmów ułatwiających postawienie rozpoznania, niestabilności przedniej stawu ramiennego, uszkodzeń stożka rotatorów, technik wiązania szwów artroskopowych oraz dostępów artroskopowych i powikłań związanych z ich wykonaniem. Ważnym elementem kursu były zajęcia warsztatowe, podczas których ortopedzi mogli popraktykować technik wiązania szwów artroskopowych. Dodatkowo przeprowadzono demonstracje zabiegów na fantomie ALEX. Warsztaty zorganizowano przy współudziale firmy Stryker, która dostarczyła niezbędne sprzęty i akcesoria do ćwiczeń.
W drugim dniu szkolenia odbyła się transmisja zabiegów artroskopowych barku „na żywo” z sali operacyjnej na salę multimedialno- wykładową. Lekarze- uczestnicy mogli zapoznać się z praktycznymi aspektami małoinwazyjnych zabiegów artroskopowych, co jest niezbędne w procesie nauki i doskonalenia umiejętności.
Organizatorzy gratulują uczestnikom i wszystkim zaangażowanym, jednocześnie życząc nieustających chęci do dalszego pogłębiania wiedzy na tematy związane z nowoczesną ortopedią.

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply